Jaunumi

Semināru cikls “Būvtehniskā ugunsaizsarzība”.

Latvijas Ugunsdzēsības asociācijas mācību centrs “PREVENTA” sākot no 2018.gada 01. augusta organize semināru ciklu “Būvtehniskā ugunsaizsarzība”.

Arhitektiem:

REĢISTRĀCIJA
Aicinām interesentus savlaicīgi pieteikties Jūsu interesējošam semināram, jo vietu skaits ir ierobežots un iepriekšēja reģistrācija ir obligāta.

Reģistrācija notiek saņemot zemāk minēto informāciju uz epastu info@preventa.lv.

  1. Vārds, uzvārds;
  2. Personas kods (sertifikātam)
  3. Uzņēmuma rekvizīti (rēķina izrakstīšanai)

Kontaktinformācija jautājumiem: 29810300, 27706300, info@preventa.lv.

 

Semināra lektors:

Untitled-1

Vigo Leitholds – Latvijas Ugunsdzēsības asociācijas eksperts būvtehniskās ugunsdrošības jomā. 1983.gadā beidzis Rīgas Celtniecības tehnikumu, pēc tam 8 gadus strādājis kā celtniecības būvdarbu vadītājs. Latvijai kļūstot neatkarīgai sekoja darbs Netkarīgās Latvija muitā līdz Rīgas muitas direktora amatam un paralēli studijas RTU. 2004.gadā pēc iestāšanās Eiropas Savienībā atkal pievērsās celtniecībai, bet šoreiz jau kā ugunsdrošības speciālists. Zināšanas par ugunsdrošību ieguvis un regulāri papildinājis Vācijā. Pēdējos trīs gadus strādājis Vācijā tieši būvtehniskās ugunsdrošības jomā. Strādājis pie jaunbūvju ugunsdrošības projektiem tādās firmās kā BMW, AUDI, EUROCOPTER un Siemens.

 

Semināru tēmas pa datumiem

Nr.p.k. Tēmas nosaukums Datums Laiks
1. Būvju ugunsdrošības risinājumi Septembris Septembris
2. Ugunsdrošās stikla konstrukcijas 10.10 13:00 – 15:00
3. Ugunsdrošās durvis, vārti un lūkas 11.10 13:00 – 15:00
4. Metāla konstrukciju ugunsdrošība 17.10 13:00 – 15:00
5. Ventilāciju ugunsdrošība un dūmu novadīšanas kanāli 18.10 13:00 – 15:00
6. Kabeļu ugunsdrošība un kabeļu šķērsojumi ugunsdrošajās sienās un pārsegumos 05.09 13:00 – 15:00
7. Cauruļu ugunsdrošība un cauruļu šķērsojumi ugunsdrošajās sienās un pārsegumos 12.09 13:00 – 15:00
8. Ugunsdrošības risinājumi individuālajām ēkām 19.09 13:00 – 15:00
9. Ugunsdrošās sienas, pārsegumi un jumta konstrukcijas 26.09 13:00 – 15:00

 

Tēmu apraksts:

1. Būvju ugunsdrošības risinājumi

(Semināra ilgums no plkst.13.00 līdz 15.00. Jautājumu atbildēšanai tiek atvēlēts laiks no 15.00 līdz 16.00.)

Latvijas Ugunsdzēsības asociācija daudzu gadu garumā nopietni lūkojas uz ugunsdrošības jautājumiem Latvijā un rūpējas, lai sabiedrībai būtu pieejama informācija par jaunākajām tehnoloģijām, kas pasargātu cilvēku veselību, dzīvību un materiālās vērtības. Augsti speciālisti pilnveido ugunsdrošo risinājumu kvalitāti, kas atbilst visaugstākajām ugunsdrošības prasībām, bet bieži vien tāpēc, ka Latvija ir pārāk maza valsts, ar atsķirīgu kultūru un attieksmi pret ugunsdrošību, daudzi no šiem jaunākajiem ugunsdrošības risinājumiem un atzinumiem netiek pietiekami popularizēti. Tieši tāpēc semināra laikā tiks izskaidrota ne tikai ugunsdrošības nepieciešamība atbilstoši normatīvo aktu prasībām, bet atsaucoties uz notikušām ugunsnelaimēm, tiks parādīti riski celtniecībā, kurus noteikti būtu jānovērš, izmantojot dažādus ugunsdrošības risinājumus, konkrētām konstrukcijām un būvēm kopumā.

2. Ugunsdrošās stikla konstrukcijas

(Semināra ilgums no plkst.13.00 līdz 15.00. Jautājumu atbildēšanai tiek atvēlēts laiks no 15.00 līdz 16.00.)

Caurredzamības nodrošināšana ar gaismas caurlaidīgu konstrukciju palīdzību ir kļuvusi par mūsdienu arhitektūras sastāvdaļu. Īpaši gaišas un caurspīdīgas ir vēlme redzēt slimnīcas, administratīvās ēkas, viesnīcas, tirdzniecības centrus un pat ražotnes.

Diemžēl fantāziju piepildījumu ierobežo nepieciešamība pēc ugunsdrošības un normatīvu prasības, tāpēc dažkārt no stikla nākas atteikties.

Tomēr mūsdienu zinātne un tehnoloģijas ir gājušas tik tālu, ka sapņi jau kļūst par realitāti. Ja kādreiz samierinājāmies ar ugunsdrošā stikla iebūvēšanu nelielās atverēs un ailēs sienās, tad šodien ir iespējams veidot lielus ugunsdrošā stikla laukumus, sienas un pat pārsegumus ar šauriem rāmju profiliem, vai vispār bezrāmju sistēmas, kas garantē tādu pat ugunsizturību, kā betons. Šajā seminārā tiks izklāstīts par ugunsdrošā stikla īpašībām un iespējām.

3. Ugunsdrošās durvis, vārti un lūkas (Semināra ilgums no plkst.13.00 līdz 15.00. Jautājumu atbildēšanai tiek atvēlēts laiks no 15.00 līdz 16.00.)

Pēdējā laikā jaunākās tehnoloģijas ir sasniegušas tādu līmeni, kad ugunsdrošās durvis ir kļuvis grūti atšķirt no parastajām durvīm, bet vienīgā iespēja uzzināt par šo durvju atsķirībām ir tirgotāju izsniegtie dokumenti, kas kā izrādās ne vienmēr atbilst patiesībai. Ugunsdrošās durvis, vārti un lūkas tiek ražoti no dažādiem materiāliem un normatīvu prasībās ir noteikta ne tikai attiecīgo durvju ugunsizturības klase, bet arī urgunsreakcija.

Seminārā ar dažādu fotoatēlu un videofilmu palīdzību tiek izskaidrots par ugunsdrošo durvju nepieciešamību, par normatīvu prasībām, par nepieciešamo apliecinājuma dokumentāciju un galvenais, kā vizuāli atšķirt ugunsdrošās durvis no durvīm, kas tādas nemaz nav.

4. Metāla konstrukciju ugunsdrošība

(Semināra ilgums no plkst.13.00 līdz 15.00. Jautājumu atbildēšanai tiek atvēlēts laiks no 15.00 līdz 16.00.)

Būvēt no tērauda konstrukcijām ir ātri, ērti un salīdzinoši lēti. Būvniecība no tērauda paver bezgalīgas iespējas arhitektūras risinājumiem. Tomēr, ja tērauds ir neorganisks celtniecības materiāls un bez īpašas pārbaudes un apliecinājumiem tiek klasificēts kā nedegošs, tad no otras puses, nesošās tērauda konstrukcijas pie ekspluatācijas slodzes apmēram +500* C temperatūrā zaudē ne tikai tam uzlikto slodžu nestspēju, bet arī savējo. Dažādām tērauda konstrukcijām atkarībā no to biezuma un paredzētās slodzes ir dažāda reakcija uz sakaršanu. Biezāki tērauda profili sakarst lēnāk, bet plānāki ātrāk. Tāpēc izvēloties ugunsdrošo izolāciju šim konstrukcijām, zinot paredzēto ugunsizturības laiku, vispirms ir jānosaka nepieciešamais ugunsdrošā materiāla biezums. Semināra laikā tiks demonstrēta uguns iedarbība uz metālu gan detalizēti izklāstīts par iespējamiem ugunsdrošības risinājumiem, tādi kā:

  1. ugunsdrošā krāsa;
  2. ugunsdrošais pārklājumus;
  3. ugunsdrošais putu pārklājums;
  4. ugunsdrošais apmetums;
  5. akmens vate;
  6. ugunsdrošās ģipškartona loksnes;
  7. ugunsdrošās silikāta loksnes.

5. Ventilāciju ugunsdrošība un dūmu novadīšanas kanāli

(Semināra ilgums no plkst.13.00 līdz 15.00. Jautājumu atbildēšanai tiek atvēlēts laiks no 15.00 līdz 16.00.)

Katru dienu mēs novērojam, ka Latvijā arvien vairāk pieaug jaunbūvējamo ēku skaits. No vienas puses tas zināmā mērā traucē mūsu ērtībām, bet no otras puses mēs apzināmies, ka ekonomika attīstās un, ka līdz ar to top jaunas, skaistas ēkas, kādas mūsu projektētāji agrāk nekad nav projektējuši un mūsu celtnieki agrāk nekad nav cēluši. Mājas paliek arvien augstākas un plašākas, ārēji arī skaistākas. Lai gan spriest par to ir katra gaumes jautājums, tomēr aktuāls kļūst cits jautājums – vai drošākas? Daudz ir dzirdēts par celtnieku kvalitāti, bet pēc pēdējiem traģiskajiem notikumiem tiek runāts arī par jauno ēku ugunsdrošību.

Ir vispārēji pierādīts, ka 90% ugunsgrēkos bojā gājušie vispirms nosmok, vai saindējas ar dūmiem, jo dažkārt deg tik toksiski materiāli, ka pietiek ar dažiem elpas vilcieniem un dzīvibu vairs nav iespējams glābt.

Tāpēc ļoti liela uzmanība tiek pievērsta ventilēšanas sistēmām, tai skaitā dūmu novadīšanai no uguns izcelsmes vietas.

Šai seminārā, atbilstoši normatīvu prasībām, tiks izskatīti efektīvākie ugunsdrošības risinājumu ventilācijām un dūmu izvadīšanai, semināra gaitā tiks demonstrēti video ar dūmu radītajām sekām un kā peraizi izbūvētas sistēmas veiksmīgi ļauj cilvēkiem evakuēties no degošas ēkas.

6. Kabeļu ugunsdrošība un kabeļu šķērsojumi ugunsdrošajās sienās un pārsegumos (Semināra ilgums no plkst.13.00 līdz 15.00. Jautājumu atbildēšanai tiek atvēlēts laiks no 15.00 līdz 16.00.)

Elektriskie kabeļi un vadi praktisku apsvērumu dēļ bieži tiek instalēti koridoros un no turienes sadalīti pa telpām.Bet tā kā koridori ugunsgrēka laikā kalpo kā evakuācijas ceļi, kabeļu instalācijas ir īpaši bīstamas.

Pēc ugunsgrēku statistikas, tieši elektrības īssavienojumi ir otrajā vietā aiz neuzmanīgas rīcības ar uguni, kas izraisa ugunsgrēkus.Savukārt kabeļi deg ar ļoti bieziem un indīgiem mdūmiem, līdz ar to evakuācijas ceļi kļūst par lamatām cilvēkiem ugunsgrēka laikā.

Tāpēc šī semināra laikā tiks izskaidrota kabeļu instalāciju ugunsdrošās izolācijas nepieciešamība un normatīvu prasības. Balstoties uz speciālistu ilgadēju pieredzi, tiks piedāvāti daudzveidīgi un labākie risinājumi kabeļu ugunsdrošībai.

7. Cauruļu ugunsdrošība un cauruļu šķērsojumi ugunsdrošajās sienās un pārsegumos (Semināra ilgums no plkst.13.00 līdz 15.00. Jautājumu atbildēšanai tiek atvēlēts laiks no 15.00 līdz 16.00.)

Saskaņā ar celtniecības normatīviem, ēkas ir jāsadala ugunsdrošajos nodalījumos, bet ļoti bieži šo nodalījumu sienas un pārsegumus šķērso komunikācijas, tai skaitā dažādi cauruļvadi.Tā kā šie cauruļvadi mēdz būt gan degoši, gan ar degošu izolāciju, gan metāla, kas pats par sevi vada uguni, tad pastāv normatīvi un attiecīgi ugunsdošie risinājumi, šo cauruļu norobežošanai un izolēšanai.

Semināra laikā tiks demonstrēta uguns un dūmu izplatīšanās ugungrēkā par caurulēm, izskaidrotas normatīvu prasības un piedāvāti dažādi efektīvi ugunsdrošības risinājumi.

8. Ugunsdrošības risinājumi individuālajām ēkām (Semināra ilgums no plkst.13.00 līdz 15.00. Jautājumu atbildēšanai tiek atvēlēts laiks no 15.00 līdz 16.00.)

Latvijas Republikas normatīvie akti itkā neparedz īpašas ugunsdrošības prasības individuālajām ēkām, lai gan tieši individulajās ēkās, apkures sezonai sākoties, izraisās visvairāk ugungrēku. Parasti viss sākas ar krāsnīm un skursteņiem, bet beidzas ar kaimiņu māju jumtiem. Tieši šī iemelsa dēļ ir izstrādāti efektīvi ugunsdrošības risinājumi kamīnu, krāšņu, dūmvadu, skursteņu un jumtu ugunsaizsardzībai.

Seminārā tiks demonstrēti video ar reāliem notikumiem, konkrētiem ugunsdrošības risinājumiem un iespēju pašiem parūpēties par savu drošību.

9. Ugunsdrošās sienas, pārsegumi un jumta konstrukcijas (Semināra ilgums no plkst.13.00 līdz 15.00. Jautājumu atbildēšanai tiek atvēlēts laiks no 15.00 līdz 16.00.)

Ugunsgrēka gadījumā jānodrošina, lai cilvēki varētu ātri un droši atstāt degošu ēku. Bez tam arī ugunsdzēsējiem jānodrošina iespēja piekļūt visām ēkas daļām, lai veiktu dzēšnas darbus un glābtu cilvēkus. Tieši tāpēc normatīvajos aktos tiek paredzētas galvenās ugunsdrošibas prasības sienām un pārsegumiem, kurām ne tikai ir jāpilda ugunsdrošo nodalījumu funkcijas, bet jānodrošina, lai attiecīgās konstrukcijas izturētu paredzētās slodzes arī ugunsgrēka laikā.

Semināra laikā tiks izskaidrots kā atbilstoši normatīvu prasībām var veidot no dažādiem materiāliem ugunsdrošas sienas un pāsegumus, un kādi ir iespējamie risinājumi jumtiem.